ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

روستای بنود از روستاهای جنوبی‌ترین شهرستان استان بوشهر یعنی عسلویه است. این روستا از توابع بخش "چاه مبارک" میباشد. روستای بنود ، با ۸۰۰ نفر جمعیت در شش کیلومتری "چاه مبارک" واقع است و تا مجاورت خلیج فارس ، منطقه‌ای بسیار مستعد برای صیادی ، گردشگری و انجام ورزش‌های ساحلی است. ساحل بنود از مناطق دیدنی و بکر جنوب استان بوشهر است.

ساحل بنود

 

ساحل بنود

 

 

شغل بسیاری از مردم این روستا صیادی ، کشاورزی و دامداری است. ساحل زیبا ، درختان و نخل‌ها ، چشمه‌ها و آثار تاریخی از ویژگی‌های این روستا است. البته از غروب زيباي اين منطقه نيز نمي‌توان به راحتي گذشت. گردنه خطرناک و پر پیچ و خم بنود نیز هموار شده است تا مسافران به راحتی به ساحل بنود دسترسی داشته باشند.

 

ساحل بنود

 

ساحل بنود

 

روستای بنود دارای امکانات و جاذبه های گردشگری زیادی است که ساحل آرامش بخش و زیبا از بهترین آنها است. ساحل زیبا و بکر و منحصر به فرد بنود از یک طرف به ساحل ماسه‌ای طویل و زیبا ختم میشود و از طرف دیگر منطقه تلاقی ناهمواری و بریدگی های زیبای کوه در لب ساحل است.

 

ساحل بنود

 

ساحل بنود

 

 

انتخاب متن از : خبرگزاری مهر

باسپاس از : دکتر کیوان بابت نگاره های بسیار زیبا که شخصاً تهیه و در اختیار بنده قرار دادند.

از آستارا که حرکت میکنی به سمت اردبیل ، فقط کافیه کمی دقت کنی به تفاوت طبیعت بین کشور  آذربایجان و کشور خودمون.

آخه ببین چه جوری داریم تیشه میزنیم به ریشه این خاک !!!!

طبیعت ایران مثل منطقه جنگی میمونه : خونه ها و ساختمونهای ناهمگون با طبیعت ، جنگل کچل شده ، جاده ای که تمام مسیرش مثل زباله دونی هستش و بسیاری مناظر دیگه که آدم شرمش میشه به زبون بیاره !!!

آذربایجان

در تمام طول مسیر که میری ، روی کوههای آذربایجان  فقط یک ساختمون دیده میشه و به گفته یکی از کارمندای تله کابین حیران ، اونجا هم اداره جنگلبانیشون هست.

مردمی اونطرف زندگی میکنن تقریباً با درآمد قشر متوسط رو به پائین اینطرف!!! اما اونها برای میراث گذشتگانشون احترام و ارزش قائلند و ما فقط داریم زمینهارو طوری دو دستی تقدیم میکنیم که انگار آیندگان هیچ حقی روی این سرزمین ندارند و این حق مسلم ماست که نابودش کنیم.

«مال خودمه ، دوست دارم اصلاً کل درختا رو هم آتیش بزنم.» این جمله رو مرد میانسالی میگفت که کنار جاده بلال میفروخت و چند قدم اونورتر پسر نوجوونی که آبمعدنی و آبجوش میفروخت و خودش رو پسر اون مرد میانسال معرفی میکرد ، جوری که باباش نشنوه میگفت : ما زمین برنج داریم. بابام دو ساله که تو زمین گازوئیل میریزه تا برنج ها خشک بشن و اون بتونه بهانه داشته باشه که با مجوز شورای محل زمینش رو بفروشه....

فقط از خودم میپرسم : خدایا ، چی داره به سر این مردم میاد؟؟   

 frowncry

اما خُب وقتی میرسی به سرعین داستان عوض میشه ....embarassed

شدت گرمای صبحگاهی مرداد ماه در ساحل مهمانسرای پتروشیمی شیرینو در شهرستان عسلویه ، مناظری را به مانند روزهای آشنای مه آلود پائیزی در سواحل شمال کشور ایجاد کرده.

اما ... ، اما این گرما ، رطوبت و شرجی کجا و فضای مه آلود و نسیم خنک شمال کجا؟   

به هر حال ، هر کدوم از این مناطق خصوصیات خاص خودش رو داره و جاتون چه شمال و چه جنوب خالیه ....

 

بان تیلانکا (Baan Teelanka) یا خانه وارونه یکی از جاذبه های نوآورانه در جزیره پوکت است که در آوریل ۲۰۱۴ در جزیره پوکت افتتاح شد. موزه بان تیلانکا یک خانه وارونه سه طبقه ساخته شده با تکیه بر سقف آن است که با یک باغ پر پیچ و خم در حیاط خلوت آن آراسته شده است.

در آغاز، موزه بان تیلانکا توسط یک زن و شوهر سوئیسی تایلندی طراحی و  مدیریت شد. این پروژه فکر کردن را به ارمغان می آورد و به بازدید کننده ، نگرش و ابعاد دیگری را از یک جاذبه گردشگری ارائه میدهد و فرصت مناسبی برای گرفتن  عکس های پر شور و هیجانی است.

بان تیلانکا اولین و تنها (در حال حاضر) خانه وارونه در تایلند است. این خانه وارونه ۱۳ متر ارتفاع دارد و با تخیل بالا و برجسته و بسیار دقیق ساخته شده است. وقتی وارد این خانه وارونه میشوید از سقف آن ، عبور می کنید و از اتاق زیر شیروانی به طبقه دوم میرسید. شما میتوانید از تمام اتاق های این خانه بازدید کنید و تنها تفاوت این است که شما این کار را در حالی که بر روی سقف راه میروید انجام میدهید!

 در این خانه وارونه ، سه اتاق خواب (از جمله اتاق خواب کودکان) ، اتاق نشیمن ، آشپزخانه و حمام ، با تمام مبلمان و دکوراسیون حلق آویز از کف و حتی ماهی های وارونه در دو آکواریوم را مشاهده خواهید کرد.