ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

روزی یک جمله بیاموزیم.

با نزدیک شدن به زمان شروع فصل امتحانات و با توجه به مطالعات اخیر درباره تأثیر گیاه رزماری در بهبود عملکرد حافظه ، تمایل بسیاری از دانش‌آموزان در انگلیس به استفاده از این گیاه به میزان چشمگیر افزایش یافته است.

کارکنان یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در این کشور اعلام کرده که فروش این گیاه دارویی نسبت به همین دوره در سال قبل افزایش ۱۸۷ درصدی داشته است. سخنگوی این فروشگاه زنجیره‌ای گفت : پس از انتشار نتیجه مطالعه‌ای در مورد تأثیر گیاه رزماری بر بهبود عملکرد حافظه ، میزان تقاضا برای خرید آن افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.


متخصصان دانشگاه "نورث آمبریا" در انگلیس در مطالعه انجام گرفته دریافتند ، قرار گرفتن در معرض گیاه رزماری می‌تواند قدرت حافظه را تقویت کند. به گفته این متخصصان ، دانش‌آموزانی که در فضاهای حاوی اسانس رزماری قرار می‌گیرند در تست‌های حافظه پنج تا هفت درصد عملکرد بهتری دارند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت ، این اولین بار نیست که تأثیر گیاه رزماری در بهبود قدرت حافظه ، مورد بررسی و تأیید قرار گرفته است.

روزی یک جمله بیاموزیم.

مطالعه جدید نشان میدهد افزایش اندازه دور کمر میتواند ریسک مرگ زود هنگام را افزایش دهد. محققان عنوان میکنند با وجود افزایش اندازه دور کمر ریسک مرگ زود هنگام افزایش مییابد و این در حالیست که حتی ممکن است شاخص توده بدنی فرد ، وزن سالمی را نشان دهد.

محققان دریافتند افرادی که دارای چربی اضافی در قسمت میانی بدنشان هستند اما دارای شاخص بدنی عادی نیز هستند ، در مقایسه با افرادی که چربی بدنشان در قسمت های دیگر بدن پخش شده است ، ۲۲ درصد بیشتر در معرض ریسک مرگ قرار دارند.

مطالعه همچنین نشان میدهد ، ریسک مرگ ناشی از مشکلات قلبی ۲۵ درصد در افراد دارای چاقی میانی و شاخص توده بدنی عادی نسبت به دیگران بیشتر است. این ریسک برای افراد دارای چاقی میانی و BMI در حد چاقی ، ۵۶ درصد بیشتر است.

در این مطالعه ، محققان ۴۳ هزار شرکت کننده در نظرسنجی انجام شده در انگلستان و اسکاتلند را مورد بررسی قرار دادند. شاخص توده بدنی و اندازه دور کمر هر فرد در طول ۱۰ سال از لحاظ سابقه سلامت شان مقایسه شد. به گفته امانوئل استاماتاکیس ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه سیدنی استرالیا ، ریسک ناشی از شکم بزرگ برای زنان و مردان یکسان است. چربی اضافی در اطراف شکم و کمر با مقاومت انسولین ، کلسترول بالا و افزایش التهاب مرتبط است. همه اینها از فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی هستند.