ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

«قلعه مرغی ؛ روزگار هرمی» داستان پسر نوجوانی را روایت می‌کند که بر اثر حوادثی به سمت شبکه‌های هرمی کشیده می‌شود و با اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی روبرو می‌شود . داستان یک تم اجتماعی دارد و در محله‌ای از محله‌های جنوب شهر ( قلعه‌مرغی ) می‌گذرد. خلق فضایی صمیمی که حاصل زبان ساده و صمیمی اثر است ، از عوامل جذابیت این رمان به حساب می آید. این لحن صمیمانه از آنجایی برای خواننده دلنشین است که گویی پای درد دل شخصیت اصلی مینشیند و همراه با سیر درد دل عباس (قهرمان داستان) با اتفاقات و شخصیت ها نیز آشنا میشود.

بخشی از متن کتاب :

« پول خوشبختی نمی‌آره . همه می‌دونن . برو از هر کسی می‌خواهی بپرس. مگه همین اصغر نبود؟ اون همه پول پیدا کرد ، آخرشم اون جور شد. » اصغر مقنی را همه می‌شناختند. چند سال پیش سمت قزل‌قلعه ، موقع چاه کنی خورده بود به یک زیر خاکی. توی یک چشم به هم زدن زندگی‌اش زیر و رو شد. زبان بسته از بس ذوق زده شده بود ، چنان ریخت و پاشی کرد که سال نشده به خودش آمد ، دید همان یک زنی هم که داشت از چنگش درآمده و خداحافظ.

 

نویسنده : سلمان                  امین

راوی : آرمان                           سلطان زاده

تهیه کننده : دامون                  آذری

انتخاب موسیقی : دامون         آذری

میکس و مستر : شراره           کردی

صدابردار : عارف                      علی زاده

مدت زمان : 8 ساعت و 26 دقیقه

استودیو : آرشه غزل ایلیا

ناشر متنی : انتشارات ققنوس

ناشر صوتی : آوانامه

 

 

« این کتاب در سی بخش و مجموعاً 8.5 ساعت عرضه شده که به امید خدا هر روز یک بخش آن تقدیم شما همراهان میگردد. »

 مجموعه ای از نوشته های طنز و پرمایه ای که با وجود حجم کمی که داره ، اصلاً نمیشه این کتاب کوچیک رو یه باره خوند و کنار گذاشت یا حتی یکی از داستان ها یا طنزهاش رو خوند و رفت سراغ بعدی.

هر بخش راجع به نکته ای هست که به آدم واقعیت ها رو نشون میده نه راه حل اون رو.

توی کتاب بر خلاف به ظاهر کوچیکش ، از خیلی چیز ها حرف میزنه ، از جنگ گرفته تا حرفای جنین ، فامیل ، روابط و خیلی چیزهای دیگه. اون با لحن طنزش جوری درباره یه مساله در واقع بغرنج ، حرف میزنه که انگار یه بچه داره راجع به اسباب بازیهاش حرف میزنه.

توخولسکی توی کارش هیچ راهکار یا راه حلی را پیش روی آدم نمیذاره ، فقط از واقعیت هایی که حالا تبدیل به یک نکته تلخ یا طنز شدن حرف میزنه.

 

تقدیم به شما همراهان گرامی برای مطالعه تعطیلات عید

 

لینک مستقیم دانلود کتاب "بعضی ها هیچوقت نمیفهمند"

عادتی در ما ایرانیان وجود دارد که اصلاً صحیح نیست.

عادت داریم سئوالاتی بپرسیم که جوابهائی چون روز روشن دارد. " پَ نَ پَ " دست روی همین عادت غلط نهاده است. در این میان گاه تیزی انتقاد آنچنان گزنده میشود که جان را میخراشد و درست همین جاست که باید برای آن مرزی تعیین کرد و حدی بر آن متصور شد. باید که حرمت ....

 

لینک مستقیم کتاب " پَ نَ پَ "


الموت منطقه ای واقع در جنوب غربی دریای مازندران بود که منطقه ای کوهستانی بشمار می آید و در دنیای قدیم یکی از مراکز بزرگ داروسازی بشمار میرفت. حسن صباح که در الموت زندگی میکرد یک آریایی نژاد محسوب میشد و پیروانش اسم او را بدون علی ذکره السلام بر زبان نمی آوردند و همچنین او را خداوند الموت مینامیدند.
حسن صباح یا خداوند الموت در واقع رهبر و امام فرقه "باطنی" شمرده میشد. فرقه باطنی فرقه ای از مذهب اسماعیلیه است که مثل تمام شیعیان، علی بن ابیطالب را امام اول میدانست و فرزندان او را تا امام جعفر صادق امام میشمرد. ولی بعد از امام جعفر صادق عقیده داشت که پسرش اسماعیل امام است ، نه پسر دیگرش امام موسی کاظم. دوران قدرت الموت از قیامت القیامه یعنی سال ۱۱۶۴ میلادی زمانیکه کیش باطنی آشکارا خود را معرفی نمود و جنگ کرد، شروع شد، و هنگام حمله هلاکوخان خاتمه یافت ، یعنی ۹۵ سال دوران قدرت باطنی ها طول کشید . . . .

 

لینک دانلود مستقیم کتاب خداوند الموت