ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

 چه بسیار انسانها دیدم تنشان لباس نبود ،


                               چه بسیار لباسها دیدم درونشان انسان نبود ،

 

این کلیپ ارزش هزاران بار دیدن را دارد.

گفته میشود نخستین زن پزشک جهان تا لحظه ای که زنده بود یک مرد بود و فقط در مرده شورخانه بود که وقتی تن لخت او را دیدند همه متوجه شدند او یک زن است.

 جیمز بری مرد جوانی که در سال ۱۸۱۲ مدرک پزشکی خود را از دانشگاه ادینبورگ در انگلستان گرفت و سپس تحصیلات خود را در لندن ادامه داد و به عنوان جراح در ارتش استخدام شد و همراه ارتش تا افریقا ، کانادا و هند رفت. او در ارتش به نافرمانی از فرماندگان خود مشهور بود. وقتی که سال ۱۸۶۵ فوت کرد و هنگامی که اورا در تابوت قرار میدادند متوجه شدند او یک زن است. دوستان و همکلاسی هایش وحشت زده و متعجب به او نگاه میکردند ، هیچ کس باور نمیکرد پسری که سالها با آنها دوست و صمیمی بوده یک زن بوده است.

 نام اصلی او " مارگارت آن بالکلی " بود و در ایرلند به دنیا آمده بود. او به شدت علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی بود اما در آن سالها زنان اجازه نداشتند پزشکی بخوانند. در نتیجه مارگارت بری که به صورت خیلی جدی مصصم بود پزشک شود تصمیم گرفت خود را پسر جا بزند و به خواست خود برسد. با شناسنامه برادرش جیمزبری به دانشگاه رفت و پزشک شد.


معروفیت او بیشتر به دلیل سرعت عمل او در جراحی ها بود که با توجه به کشف نشدن داروی بیهوشی برای جراحی ها در آن زمان از اهمیت بالایی برخورد بود. گفته میشود او بارها با کسانی که در مورد ظریف بودن صدا و چهره اش مسخره اش میکردند به شدت برخورد کرده بود و حتی دعوای تن به تن میکرد ولی هرگز تا لحظه مرگ هیچ کس نفهمید که او یک زن است.

نام " مارگارت آن بالکلی " به عنوان نخستین زن پزشک در تاریخ جهان ثبت شده است. این زن برای بسیاری ارزشمند است چرا که توانسته است با تیز هوشی ، قانون ضد زن بریتانیای کبیر آن زمان را زیر پا بگذارد و آن کند که خود میخواهد. در مورد زندگی او فیلمی به نام " بهشت و زمین " به کارگردانی مارلین گوریس ساخته شده است.
همچنین رمان " جیمز میراندا بری " (James Miranda Barry) نوشتۀ " پاتریشیا دانکر " به زندگی این زن قوی میپردازد.

ایران سرزمین زیبایی‌ها است. بگذارید جمله را دقیق تر بگوییم ، ایران سرزمین عمل زیبایی و محصولات زیبایی است. ما جزو کشورهایی با بالاترین واردات و مصرف مواد آرایشی هستیم و همچنین دیگر به عنوان یک قطب عمل زیبایی مطرح شده ایم. قطعاً و یقیناً صنعت زیبایی در ایران میلیارد دلاری است.

راستش را بخواهید خودم جزو طرفداران آرایش ، آراستگی ، زیبایی و عمل زیبایی هستم و آن را نیز مشروط به شرایطی توصیه نیز میکنم. اما آنچه امروز می خواهم به آن بپردازم فقط در مورد عمل زیبایی مغز است. من و تو حتی اگر زیباترین اندام و مو و چهره را داشته باشیم ، دیر یا زود زشتی یا زیبایی مغز ما آشکار میشود. حتی اگر چنین نیز نشود ، خود از زشتی/ زیبایی آن در عذاب/ آرامش هستیم.

بگذارید برای شما مثالی بزنم. آمریکایی ها در سال 2008 ، 11 میلیارد دلار یعنی چیزی حدود 40 هزار ميلیارد تومان فقط روی محصولات توسعه و بهبود فردی (عمل زیبایی مغز) صرف کرده اند. آنها دریافته اند که علاوه بر خوش فرمی بینی ، شکم های سیکس پک و موهای زیبا ، نیازمند مغز زیبا نیز هستند. صرفاً با اندام زیبا نمیشود بر سرنوشت خویش مسلط شد و زندگی رضایت بخش داشت.

عمل زیبایی مغز ، آنجایی اهمیت پیدا میکند که متأسفانه ، نه نظام آموزش و پرورش ما و نه آموزش عالی ما مهارت های تفکر ، تحلیل گری ، موفقیت ، مهارت های زندگی را به ما نمی آموزد. فارغ التحصیل میشویم اما هنوز از حقوق مدنی خود بی خبریم. هنوز نمیتوانیم با همسر خود یک ارتباط موثر و قوی داشته باشیم. هنوز در مذاکره و توافق با دیگران ضعف داریم. هنوزم که هنوز است متأسفم از اینکه بهترین ایام عمرم را چنین گذرانده ام.

زیبایی را محدود به  زیبایی فک و صورت نکنیم که این فک در اولین جنبش از زشتی و زیبایی ذهن شما پرده برخواهد داشت.

 

 

تجویز راهبردی :

چند پیشنهاد مشخص برای عمل زیبایی مغز دارم :

 

  • تلویزیون را کنار بگذارید. میدانم سخت است. بنابراین پیشنهادم را پس میگیرم و فقط میگویم که 25 درصد کمتر برای این موجود خنگ کننده وقت بگذارید.

 

  • به یک کانال مهارتی در تلگرام بپیوندید و از یک کانال زشت لفت بدهید.

 

  • یک کتاب خوب در زمینه بهبود و توسعه فردی یا مهارت های تصمیم گیری بخرید و آن را سه بار بخوانید و فقط به یک دهم گفته های آن عمل کنید.

 

  • روی موبایل خود فایلهای صوتی بریزید و زمان هایی که در رفت و آمد و ترافیک و انتظار هستید ، فایل صوتی گوش کنید. امتحان کنید. شما بعد از یکسال ، حدود 100 ساعت کلاس آموزشی رایگان موفقیت شرکت کرده اید.

 

  •  این عملی است که باید خودتان انجام دهید و حتی از پروفسور سمیعی هم کاری ساخته نیست.

 

 

منبع : کانال مدیریت اجرائی

ﺧﺎﻧﻡ ‏" ﮐﺎﻧﺪﻭﻟﯿﺰﺍ ﺭﺍﻳﺲ " ﻭﺯﻳﺮ ﺍﻣﻮﺭ ﺧﺎﺭﺟة ﭘﯿﺸﯿﻦ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ ﻣیگه : ﺗﻮ ﺑﭽﮕﯽ ، ﭘﺪﺭﻡ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺍﺯ ﮐﻨﺎﺭ ﻛﺎﺥ ﺳﻔﯿﺪ ﻣﻨﻮ ﻣﯽﺑﺮﺩ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻭ ﻣﯽﮔﻔﺖ : ﺍﻳﻦﺟﺎ ﻣﺤﻞ ﻛﺎﺭ ﺁﯾﻨﺪة ﺗﻮ ﺍﺳﺖ. ﺍﻭ ﺣﺘﯽ ﻋﻜﺲﻫﺎﯼ ﻛﺎﺥ ﺳﻔﻴﺪ ﺭﻭ ﺗﻮ ﺍﺗﺎﻗﻢ ﻧﺼﺐ ﻛﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ.

ﺧﺎﻧﻢ ‏" ﻛِﻴﺖ ﻭﻳﻨﺴﻠِﺖ " ﺑﺎﺯﻳﮕﺮ ﻧﻘﺶ ‏«ﺭُﺯ‏» ﺩﺭ ﻓﻴﻠﻢ ‏«ﺗﺎﻳﺘﺎﻧﻴﮏ ‏» ، ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺑﺎﺯﯼِ ﺯﯾﺒﺎﺵ ﺟﺎﻳﺰة ﺍﺳﻜﺎﺭ ﺭﻭ ﻣﯽﮔﻴﺮﻩ ، ﻣیگه : ﻭﻗﺘﯽ ﺑﭽﻪ ﺑﻮﺩﻡ ﻭ ﻣﯽﺭﻓﺘﻢ ﺣﻤﺎﻡ ، ﺷﺎﻣﭙﻮﻣﻮ ﺑﻐﻞ ﻣیکرﺩﻡ ﻭ ﺗﺼﻮﺭ ﻣیکرﺩﻡ ﺟﺎﻳﺰة ﺍﺳﻜﺎﺭﻩ.
ﺍﺷﮏ ﺍﺯ ﭼﺸﻢﻫﺎﺵ ﺳﺮﺍﺯﻳﺮ ﻣﯽﺷﻪ ﻭ میگه : ﺍﻣﺎ ﺍﻳﻦ ﯾﮑﯽ ﺩﻳﮕﻪ ﻭﺍﻗﻌﺎً ﺷﺎﻣﭙﻮ ﻧﻴﺴﺖ ؛ ﺟﺎﻳﺰة ﺍﺳﻜﺎﺭﻩ  !!!

ﭼﻨﺪ ﻭﻗﺖ ﭘﻴﺶ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﻳﻪ ﺭﻭﺯﻧﺎﻣة ﺍﻧﮕﻠﻴﺴﯽ ﻣﯽﺧﻮﻧﺪﻡ . ﺍﺯ ﻗﻮﻝ " ﺯِﻻﺗﺎﻥ ﺍِﺑﺮﺍﻫﻴﻤﻮﻭﻳﭻ " ﺑﺎﺯﻳﻜﻦ ﻣﺸﻬﻮﺭ ﺗﻴﻢ ﻣﻠﯽ ﺳﻮﺋﺪ ﻭ  ﺑﺎﺷﮕﺎﻩ ‏« ﭘﺎﺭﯼ ﺳﻦ ﮊﺭﻣﻦ ‏» ، ﻛﻪ ﺟﺪﻳﺪﺍً ﻳﻪ ﺧﻴﺎﺑﻮﻥِ ﻣﻬﻢ ﺗﻮ ﺳﻮﺋﺪ ﺑﻪ ﻧﺎﻣﺶ ﺯﺩﻥ ، ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩ : ﺑﺎﻭﺭ ﮐﻨﯿﺪ ﻣﻦ ﺭﺅﯾﺎﯼ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖﻫﺎﻳﻢ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﭽﮕﯽﻫﺎﻳﻢ ﺩﻳﺪﻩ بوﺩﻡ !!!

ﺁﻗﺎﯼ " ﻫﯿﻠﺘﻮﻥ " ﺳﺮﺍﯾﺪﺍﺭ ﯾﮏ ﻫﺘﻞ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺗﻤﺎﻡ ﺟﻮﺍﻧﯽ ﻭ ﻧﻮﺟﻮﺍﻧﯽﺍﺵ ﺭﺍ ﺻﺮﻑ ﺳﺮﺍﯾﺪﺍﺭﯼ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ ، ﺍﻣﺎ ﺍﻵﻥ ٨۴ ﺗﺎ ‏«ﻫﺘﻞ ﻫﯿﻠﺘﻮﻥ‏» ﺗﻮ ﺩﻧﯿﺎ ﺩﺍﺭﯾﻢ !!! ﺍﻭ ﺑﯽﺷﮏ ﺑﺰﺭﮒﺗﺮﯾﻦ ﻫﺘﻞﺩﺍﺭ ﺯﻧﺠﯿﺮﻩﺍﯼ ﺩﺭ ﺩﻧﯿﺎ ﺍﺳﺖ. ﺩﺭ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺍﺯ ﺍﯾﺸﻮﻥ ﺳﺆﺍﻝ ﻣﯽﺷﻪ : ﺗﻤﺎﻡ ﻧﻮﺟﻮﺍﻧﯽ ﻭ ﺟﻮﺍﻧﯽ ﺳﺮﺍﯾﺪﺍﺭ ﺑﻮﺩﯼ ، ﭼﯽ ﺷﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺷﺪﯼ؟؟
ﺟﻮﺍﺏ ﻣﯽﺩﻩ : ﻣﻦ ﻫﺘﻞﺑﺎﺯﯼ ﮐﺮﺩﻡ !!
- ﺁﻗﺎﯼ ﻫﯿﻠﺘﻮﻥ ، ﻫﺘﻞﺑﺎﺯﯼ ﺩﯾﮕﻪ ﭼﯿﻪ ؟!! ﺑﮕﻮ ﻣﺎ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﺧﺎﻟﻪﺑﺎﺯﯼ ، ﻫﺘﻞ ﺑﺎﺯﯼ ﮐﻨﯿﻢ !!
: ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﻭﻥ ﺩﻭﺭﻩ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﯽﺩﻭﻧﻦ ﻣﻦ ﺳﺮﺍﯾﺪﺍﺭ ﺑﻮﺩﻡ ﻭ ﮐﯿﻒ ﻣﺸﺘﺮﯼﻫﺎ ﺭﻭ ﺟﺎﺑﻪﺟﺎ ﻣﯽﮐﺮﺩﻡ ، ﺷﺐﻫﺎ ﮐﻪ ﺭئیس ﻫﺘﻞ
ﻣﯽﺭﻓﺖ ﺧﻮﻧﻪ ، ﻣﻦ ﻣﯽﺭﻓﺘﻢ ﺗﻮ ﺍﺗﺎﻗﺶ ، ﻟﺒﺎﺱﻫﺎﻣﻮ ﺩﺭﻣﯽﺁﻭﺭﺩﻡ ، ﻟﺒﺎﺱﻫﺎﯼ ﺭﯾﯿﺲ ﺭﻭ ﻣﯽﭘﻮﺷﯿﺪﻡ ، ﭘﺸﺖ ﻣﯿﺰ ﻣﯽﻧﺸﺴﺘﻢ ﻭ
ﻫﺘﻞﺑﺎﺯﯼ ﻣﯽﮐﺮﺩﻡ ! ﻣﺪﺍﻡ ﺗﺼﻮﺭ ﺫﻫﻨﯽ ﻣﻦ ﺍﯾﻦ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﺰﺭﮒﺗﺮﯾﻦ ﻫﺘﻞﺩﺍﺭﺍﻥ ﺩﻧﯿﺎ ﻫﺴﺘﻢ !!


ﺣﺎﻻ ﺑﻌﻀﯽ ﺍﺯ ﻣﺎ ﺗﻮ ﺧﻠﻮﺗﻤﻮﻥ ‏« ﺳﺮﻃﺎﻥﺑﺎﺯﯼ‏» ﻣﯽﮐﻨیم ... !!!

ﺑﻌﻀﯽﻫﺎ ﺗﻮ ﺫﻫﻨﺸﻮﻥ ﺭﻭﺯﯼ ﭼﻨﺪ ﺑﺎﺭ ﺩﺍﺩﮔﺎﻩ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﻣﯽﺭﻥ ... !!!

ﺭﻭﺯﯼ ﭼﻨﺪ ﺑﺎﺭ ﻭﺭﺷﮑﺴﺖ ﻣﯽﺷﻦ ... !!!

ﺭﻭﺯﯼ ﭼﻨﺪ ﺑﺎﺭ ﭼﺎﻗﻮ ﺗﻮ ﺷﮑﻤﺸﻮﻥ ﻣﯽﺭﻩ ... !!!

ﺭﺍﺑﻄة ﺯﻳﺒﺎ ﻭ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪﺷﻮﻥ ﺭﻭ ﺗﻤﻮﻡ ﺷﺪﻩ ﻣﯽﺑﻴﻨﻦ ... !!!

ﺑﭽﻪﻫﺎ ﻭ ﻋﺰﻳﺰﺍﻧﺸﻮﻥ ﺭﻭ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻣﯽﻛﻨﻦ ... !!!

ﺧﻴﻠﯽ ﻭﻗﺖﻫﺎ ﻧﻘﺶ ﻳﮏ ﺁﺩﻡ ﺷﻜﺴﺖﺧﻮﺭﺩﻩ ، ﺑﯽﻣﺴﺌﻮﻟﻴﺖ ، ﻧﺎﻻﻳﻖ ، ﻃَﺮﺩ ﺷﺪﻩ ، ﺯﺷﺖ ﻭ ﻏﻴﺮﺩﻭﺳﺖﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﺭﻭ ﺑﺎﺯﯼ ﻣﯽﻛﻨﻦ ... !!!

⁉️ ﺩﺭﺳﺘﻪ !!!

ﺑﻪ ﻗﻮﻝ ﻣﺮﺩ ﺑﺰﺭﮒ ‏" ﺁﻟﺒﺮﺕ ﺍﯾﻨﺸﺘﻴﻦ " : ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺷﺒﯿﻪ ﺭﺅﯾﺎﻫﺎﯾﺶ ﻣﯽﺷﻮﺩ ، ﺭﺅﯾﺎﻫﺎﯼ ﺯﯾﺒﺎ ﻭ ﻧﯿﮏﺧﻮﺍﻫﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﻭ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ ﺑﺴﺎﺯﯾﺪ ؛ ﻫﻤﻴﻦ!

coolﻫﻤﻴﺸﻪ ﻣﻴﺘﻮﺍﻧﻴﻢ ﺍﻓﻜﺎﺭﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻛﻨﻴﻢ ﻭ ﻫﻤﺎﻧﻄﻮﺭ ﻛﻪ ﺩﻟﻤﺎﻥ ﻣﻲﺧﻮﺍﻫﺪ ﺁﻳﻨﺪﻩ ﺭﺍ ﺗﺮﺳﻴﻢ ﻛﻨﻴﻢ. ﺑﻴﺎﻳﻴﺪ ﺍﺯ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺍﻓﻜﺎﺭ ﻭ ﺗﺼﻮﻳﺮ ﺫﻫﻨﻴﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺩﻫﻴﻢ.