ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

روستای بنود از روستاهای جنوبی‌ترین شهرستان استان بوشهر یعنی عسلویه است. این روستا از توابع بخش "چاه مبارک" میباشد. روستای بنود ، با ۸۰۰ نفر جمعیت در شش کیلومتری "چاه مبارک" واقع است و تا مجاورت خلیج فارس ، منطقه‌ای بسیار مستعد برای صیادی ، گردشگری و انجام ورزش‌های ساحلی است. ساحل بنود از مناطق دیدنی و بکر جنوب استان بوشهر است.

ساحل بنود

 

ساحل بنود

 

 

شغل بسیاری از مردم این روستا صیادی ، کشاورزی و دامداری است. ساحل زیبا ، درختان و نخل‌ها ، چشمه‌ها و آثار تاریخی از ویژگی‌های این روستا است. البته از غروب زيباي اين منطقه نيز نمي‌توان به راحتي گذشت. گردنه خطرناک و پر پیچ و خم بنود نیز هموار شده است تا مسافران به راحتی به ساحل بنود دسترسی داشته باشند.

 

ساحل بنود

 

ساحل بنود

 

روستای بنود دارای امکانات و جاذبه های گردشگری زیادی است که ساحل آرامش بخش و زیبا از بهترین آنها است. ساحل زیبا و بکر و منحصر به فرد بنود از یک طرف به ساحل ماسه‌ای طویل و زیبا ختم میشود و از طرف دیگر منطقه تلاقی ناهمواری و بریدگی های زیبای کوه در لب ساحل است.

 

ساحل بنود

 

ساحل بنود

 

 

انتخاب متن از : خبرگزاری مهر

باسپاس از : دکتر کیوان بابت نگاره های بسیار زیبا که شخصاً تهیه و در اختیار بنده قرار دادند.

از آستارا که حرکت میکنی به سمت اردبیل ، فقط کافیه کمی دقت کنی به تفاوت طبیعت بین کشور  آذربایجان و کشور خودمون.

آخه ببین چه جوری داریم تیشه میزنیم به ریشه این خاک !!!!

طبیعت ایران مثل منطقه جنگی میمونه : خونه ها و ساختمونهای ناهمگون با طبیعت ، جنگل کچل شده ، جاده ای که تمام مسیرش مثل زباله دونی هستش و بسیاری مناظر دیگه که آدم شرمش میشه به زبون بیاره !!!

آذربایجان

در تمام طول مسیر که میری ، روی کوههای آذربایجان  فقط یک ساختمون دیده میشه و به گفته یکی از کارمندای تله کابین حیران ، اونجا هم اداره جنگلبانیشون هست.

مردمی اونطرف زندگی میکنن تقریباً با درآمد قشر متوسط رو به پائین اینطرف!!! اما اونها برای میراث گذشتگانشون احترام و ارزش قائلند و ما فقط داریم زمینهارو طوری دو دستی تقدیم میکنیم که انگار آیندگان هیچ حقی روی این سرزمین ندارند و این حق مسلم ماست که نابودش کنیم.

«مال خودمه ، دوست دارم اصلاً کل درختا رو هم آتیش بزنم.» این جمله رو مرد میانسالی میگفت که کنار جاده بلال میفروخت و چند قدم اونورتر پسر نوجوونی که آبمعدنی و آبجوش میفروخت و خودش رو پسر اون مرد میانسال معرفی میکرد ، جوری که باباش نشنوه میگفت : ما زمین برنج داریم. بابام دو ساله که تو زمین گازوئیل میریزه تا برنج ها خشک بشن و اون بتونه بهانه داشته باشه که با مجوز شورای محل زمینش رو بفروشه....

فقط از خودم میپرسم : خدایا ، چی داره به سر این مردم میاد؟؟   

 frowncry

اما خُب وقتی میرسی به سرعین داستان عوض میشه ....embarassed

شدت گرمای صبحگاهی مرداد ماه در ساحل مهمانسرای پتروشیمی شیرینو در شهرستان عسلویه ، مناظری را به مانند روزهای آشنای مه آلود پائیزی در سواحل شمال کشور ایجاد کرده.

اما ... ، اما این گرما ، رطوبت و شرجی کجا و فضای مه آلود و نسیم خنک شمال کجا؟   

به هر حال ، هر کدوم از این مناطق خصوصیات خاص خودش رو داره و جاتون چه شمال و چه جنوب خالیه ....